top of page

Düğün - Davet

 

Düğün, davet, kına gecesi, Doğum günü…

Eğlencede en önemli şey nedir?

 

Bugüne kadar gittiğim düğün, bekarlığa veda, kına organizasyonlarında anladım ki en önemli şey sonrasında konuşulmak. Çünkü mahalle düğününde de sosyete düğününde de olay dönüp dolaşıp halaya, erik dalına, altın takmaya geliyor. Neredeyse bütün düğünler birbirinin kopyası. Damatlar bu durumla çok ilgilenmese de gelinler, kayınvalideler istiyorlar ki düğünleri günlerce konuşulsun ama kavgası dövüşü değil, eğlencesi, altının bol takılması, gelinin güzelliği. 

 

Gelinin güzelliği kolay; İyi bir makyaj sanatçısı ve kuaförün yapamayacağı şey yok. Altının bol takılması da düğün gününe kadar ne kadar çevre yaptığınız ne kadar dost biriktirdiğinizle alakalı. Yani ben bu ikisine bir şey yapamam.

 

Ama eğlence kısmı bende!

 

Davetliler eğlenmekten eve gitmeyi mi unutsun istiyorsunuz? Göbek atmaktan, oyun pistinde saatler geçirmekten gıybete zaman bulamasınlar mı istiyorsunuz? Düğünden günlerce sonra bile ''O neydi kız?'' diye anlata anlata bitiremesinler ve yıllar da geçse sizin düğünde çok eğlendik mi desinler istiyorsunuz? Bir yandan geleneksel düğün ritüelleri yapılsın ama bir yandan da herkesin düğününden farklı olsun mu istiyorsunuz?  Yapacağınız tek şey var: “Ah Matmazel Coco lütfen gel düğünümüzde sahne yap!” diyeceksiniz.

 

Gerisi? Gerisi bende! Ya da beş tane kına kızı üç yelpazeyle bilemedin taht üstünde girin salona ve kendi düğününüzdeki aynılıktan sıkılın. Siz bilirsiniz!

Madem düğün dernekte bu kadar iddialıyım; doğum günü, özel parti falan zaten arşa çıkar.

Aşağıda evlendirdiklerimden birkaç haber ve fotoğraf paylaşıyorum. Onlara bakın, web sitemi inceleyip videolarımı izleyin sonra ararsınız zaten. E hadi öptüm...

                                                                                 

 

                                                                                     

 

                                

 

 

 


 

Matmazel Coco ile Kına Gecesi

Kına Eğlencesi

bottom of page